גנרטורים קטנים הם כלים שימושיים להפליא שיש בהישג יד, בין אם אתם יוצאים קמפינג במדבר או חווים הפסקת חשמל בבית.

הם מספקים מקור אמין של כוח שיכול לשמור את המכשירים והאורות שלכם פועלים כאשר אתם צריכים אותם ביותר. אבל עם כל כך הרבה סוגים ודגמים של גנרטורים קטנים זמינים, יכול להיות מאתגר לדעת איזה מהם מתאים לך.

 

סוגי גנרטורים קטנים

 

כאשר מדובר בגנרטורים קטנים, ישנם מספר סוגים שונים לבחירה. לכל אחד יש יתרונות וחסרונות משלו, ולכן חשוב להבין את ההבדלים ביניהם לפני ביצוע רכישה. הנה הסוגים הנפוצים ביותר של גנרטורים קטנים:

 

מחוללי מהפך (Inverter Generators): הם גנרטור מסוג חדש יותר שמשתמש באלקטרוניקה מתקדמת כדי לייצר תפוקת חשמל יציבה יותר. הם בדרך כלל שקטים יותר, חסכוניים יותר בדלק, ומייצרים פחות פליטות מאשר גנרטורים מסורתיים.

 

גנרטורים ניידים: גנרטורים ניידים הם בחירה פופולרית עבור אלה הזקוקים למקור חשמל אמין תוך כדי תנועה. הם בדרך כלל קטנים וקלים יותר מאשר סוגים אחרים של גנרטורים, מה שהופך גנרטור נייד קטן קל יותר להובלה.

 

גנרטורים במצב המתנה (standby generators): גנרטורים במצב המתנה (standby generators) נועדו לספק כוח גיבוי לבית או לעסק במקרה של הפסקת חשמל. הם בדרך כלל גדולים יותר ויקרים יותר מאשר סוגים אחרים של גנרטורים, אבל הם מציעים רמה גבוהה יותר של אמינות ונוחות.

 

גנרטורים סולאריים: גנרטורים סולאריים משתמשים בפאנלים סולאריים כדי לייצר חשמל, מה שהופך אותם לבחירה מצוינת עבור אלה שרוצים מקור אנרגיה בר קיימא וידידותי יותר לסביבה. הם בדרך כלל יקרים יותר מאשר סוגים אחרים של גנרטורים, אבל הם יכולים לספק אנרגיה חופשית ומתחדשת במשך שנים רבות.

 

גורמים שיש לקחת בחשבון לפני רכישת גנרטור קטן

 

לפני שאתם קונים גנרטור נייד קטן, ישנם מספר גורמים שעליכם לקחת בחשבון כדי לוודא שאתם מקבלים את הגנרטור המתאים לצרכים שלכם. הנה הדברים החשובים ביותר שיש לזכור:

 

הספק: ההספק של גנרטור הוא אחד הגורמים החשובים ביותר שיש לקחת בחשבון בעת בחירת גנרטור. ההספק יקבע כמה חשמל הגנרטור יכול לייצר, תצטרכו לבחור גנרטור עם הספק חשמלי שיספיק לצרכים שלך. קחו בחשבון את המכשירים וההתקנים שאתם צריכים שיפעלו וודאו כי הגנרטור שאתם בוחרים יכול להתמודד עם ההספק הנדרש. אתם יכולים למצוא את דרישות ההספק עבור רוב המכשירים וההתקנים על התוויות שלהם או במדריכים שלהם.

 

סוג דלק: גנרטורים קטנים יכולים לפעול על מספר סוגים שונים של דלק, כולל בנזין, דיזל, פרופן וגז טבעי. לכל סוג של דלק יש יתרונות וחסרונות משלו, לכן יש לשקול איזה סוג של דלק הוא הזמין ביותר ובמחיר סביר באזור שלך. בנזין הוא סוג הדלק הנפוץ ביותר המשמש גנרטורים קטנים, אבל זה עלול להיות יקר וייתכן שלא יהיה זמין במהלך הפסקת חשמל. פרופאן וגז טבעי הם נוחים יותר וניתן לאחסן אותם לתקופות זמן ארוכות יותר, אך הם דורשים ערכת חיבור או המרה מיוחדת.

 

זמן ריצה: זמן הריצה של גנרטור מתייחס לכמה זמן הוא יכול לפעול על מיכל דלק בודד. חשבו כמה זמן תזדקק לגנרטור לפעול במהלך הפסקת חשמל או טיול קמפינג ובחרו גנרטור עם זמן ריצה שמספיק לצרכים שלכם. שים לב שזמן הריצה משתנה בהתאם לעומס שאתם מפעילים וליעילות הדלק של הגנרטור.

רמת רעש: רמת רעש: גנרטורים יכולים להיות חזקים למדי, אז קחו בחשבון את רמת הרעש של הגנרטור בו אתם מעוניינים והאם הוא מתאים למצב שלכם. אם אתם מתכננים להשתמש בגנרטור באזור מגורים או בקמפינג, חפשו גנרטור ברמת רעש של 60 דציבלים או פחות. אם הרעש אינו גורם לדאגה, אתה יכול לבחור גנרטור עם רמת רעש גבוהה יותר.

 

ניידות: אם אתם מתכננים להשתמש בגנרטור במספר מיקומים, שקלו את משקלו וגודלו כדי להבטיח שהוא קל להובלה. גנרטורים ניידים מתוכננים להיות קלים לתזוזה, אבל הם עדיין יכולים להיות כבדים למדי. קחו בחשבון את המשקל והגודל של הגנרטור והאם ניתן להוביל אותו בקלות ברכב שלכם.

 

מחיר: גנרטורים קטנים יכולים לנוע במחיר של כמה מאות שקלים לכמה אלפי שקלים. חשבו על התקציב שלכם ובחרו גנרטור שמתאים לו. זכור כי לגנרטורים יקרים יותר עשויים להיות תכונות נוספות או רכיבים באיכות טובה יותר, אך ייתכן שהם אינם נחוצים לצרכים שלך.

 

גנרטור קטן

 

עצות בטיחות עבור גנרטורים קטנים

 

בטיחות בחשמל

 

לפני חיבור מכשירים או מכשירים לגנרטור, ודאו כי גם הגנרטור וגם המכשירים כבויים.

 

השתמשו בכבלי מאריכים כבדים המיועדים לשימוש חיצוני ומדורגים להספק של הגנרטור שלך.

 

בדוק לפני השימוש שהכבלים לא נשחקו או ניזוקו, והחליפו אותם במידת הצורך.

 

יש להימנע מהעמסת יתר של הגנרטור על ידי חריגה מקיבולת ההספק שלו, שכן הדבר עלול לגרום לשריפות חשמל או נזק לגנרטור.

 

לעולם אל תחברו את הגנרטור ישירות לשקע בקיר; במקום זאת, השתמשו במתג העברה כדי לחבר אותו למערכת החשמל.

 

בטיחות חד תחמוצת הפחמן

 

לעולם אין להפעיל גנרטור בתוך הבית, כולל במוסכים, מרתפים או אזורים סגורים. גנרטורים מייצרים חמן חד חמצני, שהוא גז חסר צבע וריח שעלול להיות קטלני.

 

מקמו את הגנרטור בחוץ באזור מאוורר היטב, הרחק מחלונות, דלתות ופתחי אוורור, כדי למנוע מחד תחמוצת הפחמן להיכנס לבניין.

 

התקינו גלאי חד תחמוצת הפחמן בבית, במיוחד ליד אזורי שינה, כדי להתריע אם יש רמות גבוהות של חד תחמוצת הפחמן.

 

בטיחות אש

 

חומרים דליקים, כגון בנזין או פרופן, שמרו מאוחסנים באזור בטוח ומאוורר היטב, הרחק מהגנרטור.

 

אין לתדלק את הגנרטור בזמן שהוא פועל או חם. אפשר לו להתקרר לפני שמוסיפים לו דלק.

 

אחסנו דלק במיכלים מאושרים והרחק מכל מקור הצתה פוטנציאלי.

 

הקפידו שיש מטף כיבוי בקרבת מקום ושאתם יודעים איך להשתמש בו במקרה של חירום.

 

גנרטור דיזל קטן

 

גנרטור דיזל קטן הוא סוג של גנרטור המשתמש בדלק דיזל לייצור חשמל. גנרטורים של דיזל ידועים באמינות שלהם, בעמידות שלהם וביעילות הדלק. הם משמשים לעתים קרובות בסביבות תעשייתיות, מסחריות ומגורים כמקור כוח לגיבוי או עבור מקומות מרוחקים שבהם הגישה לרשת החשמל מוגבלת.

 

גנרטורים דיזל קטנים יכולים לנוע בגודלם בין כמה קילוואט לכמה מאות קילוואט, בהתאם לשימוש המיועד שלהם. הם בדרך כלל יקרים יותר מאשר גנרטורים של בנזין, אבל הם גם יעילים יותר ויש להם תוחלת חיים ארוכה יותר. דיזל הוא גם זמין יותר ויש לו חיי מדף ארוכים יותר מאשר בנזין, מה שהופך אותו לבחירה מעשית יותר עבור כוח לגיבוי.

 

גנרטורים קטנים של דיזל יכולים לשמש למגוון מטרות, כולל הפעלת בתים ועסקים במהלך הפסקות חשמל, אספקת חשמל גיבוי לבתי חולים ותשתיות קריטיות אחרות, וכמקור חשמל במקומות מרוחקים כגון אתרי בנייה או פעולות כרייה.

 

גנרטור קטן ושקט

 

גנרטור קטן ושקט, הידוע גם כגנרטור שקט, הוא סוג של גנרטור שנועד לייצר רעש מינימלי תוך כדי פעולה. גנרטורים אלה הם אידיאליים לשימוש באזורי מגורים, מתחמי קמפינג, ואירועים בחוץ שבהם זיהום רעש מהווה דאגה.

 

גנרטורים קטנים שקטים מופעלים בדרך כלל על ידי בנזין או פרופאן ומשתמשים בטכנולוגיית מהפך כדי לייצר תפוקת חשמל יציבה ויעילה. הם מתוכננים עם בידוד קול ומשתיק קול כדי להפחית את רמות הרעש עד ל-50 דציבלים או פחות, בערך כמו שיחה רגילה.

 

בנוסף להיותם שקטים יותר מגנרטורים מסורתיים, גנרטורים קטנים שקטים ידועים גם ביעילות הדלק שלהם ובניידות שלהם. הם יכולים לנוע בגודל בין כמה מאות וואט לכמה אלפי וואט וניתן להעביר אותם בקלות למקומות שונים.