enter-article גנרטור לבית – חשמל וכוח בכל מצב - מרכז גנרטורים ארצי
גנרטורים » מאמרים וחדשות » גנרטור לבית – חשמל וכוח בכל מצב

גנרטור לבית – חשמל וכוח בכל מצב

הפסקות חשמל יכולות להרוס לנו שגרת היום אך גנרטור לבית יספק חשמל וכוח להמשך השגרה, במצבי חירום ובמקרים בהם אין גישה לחשמל בבית
 
גנרטור ביתי משרת אותנו במקרים בהם אין אספקת חשמל סדירה בבית בין אם עקב תקלה או הפסקת חשמל יזומה או במקרים בהם עדיין או מכל סיבה שהיא אין חיבור לחשמל בבית. היתרון של גנרטור ביתי הינו כי הוא זמין תמיד וכאשר הינו מושתק אז גם לא שומעים אותו בפעולה ותמיד טוב שיהיה גנרטור ביתי למקרה גיבוי או חירום כך שכיום ניתן למצוא מגוון של גנרטורים למכירה יד 2 או חדשים ממגוון סוגים ובמאמר זה עתה נסקור את הנושא לעומק כדי לעזור לכם להבין טוב יותר בתחום טרם רכישה או השכרה של גנרטור לבית.
 
סוגי גנרטורים

באופן כללי ישנם כ-2 סוגי גנרטורים עיקריים שהינם נייחים או ניידים אך ניתן גם לחלק סעיף זה ל-5 חלקים:

 • גנרטורים נייחים – גנרטורים אלו מתאימים בעיקר עבור פרוייקטים ארוכי טווח אשר נדרשת להם אספקת חשמל ממקור יחיד, למקרי הפסקת חשמל או שעת חירום.


 • גנרטורים ניידים – גנרטורים אלו ניתנים להעברה בין מקומות שונים באופן פרטי וללא צורך ברכב הובלה מיוחד, הם נוחים לשימוש כאשר ישנם גם גנרטורים ניידים מושתקים כך שלא שומעים את פעולתם. ניתן לעשות בהם שימוש במקומות נידחים ומרוחקים בהם אין מקור חשמל או בבית במקרי חירום. דוגמא נוספת הינה השכרת גנרטורים בירושלים במידה והחלטתם על טיול באיזור ובהרים או להעזר בגנרטור הנייד הביתי שלכם מבלי לשבור את הראש אודות השכרה.
   
 • גנרטורים לתאורה – גנרטורים מיוחדים לתאורה בגדלים וגבהים שונים עם הרמה ידנית, זרקורי הלוגן או עם גנרטור תאורה הפועל על דיזל.
   
 • גנרטורים מושתקים – גנרטורים אשר פועלים בצורה שקטה וכך לא מפריעים לסביבה בזמן עבודתם.
   
 • מחוללים – ממיר כוח DC לכוח AC אשר עימו עושים שימוש יומיומי במגוון מכשירים חשמליים.
 
מה חשוב לדעת לפני הרכישה?

להלן מספר נקודות חשובות ליישום טרם רכישת גנרטור לבית:

 • עוצמה – בדקו מהי רמת הכוח והעוצמה להם זקוקים המכשירים עימם יעבוד הגנרטור כך שיתאים ולא ישרוף אותם או יפגע בהם.
 • נייח או נייד – בחר את סוג הגנרטור המתאים לך לפי התקציב, נוחות וצרכי הכוח הרצויים מהגנרטור.
 • תכולה ועזרים – חשוב לבדוק מה מכיל הגנרטור, האם הוא מגיע לבד או כולל חוטים, גלגלים לשינוע, בנזין או דיזל וכמובן אחריות.
 • עלויות נוספות – האם יש צורך בעזרה של מומחה להסביר לכם כיצד לתפעל את הגנרטור בהצלחה ובבטחה או צורך בהתקנה מקצועית שלו?
 
מהו הגנרטור המתאים לשימוש ביתי?

גנרטורים נייחים מספקים בדר"כ בין 25,000-5,000 וואט אך אינכם זקוקים לכזו כמות של עוצמה ובטח יותר נוח לעשות שימוש עם גנרטור נייד. כך, לשימוש ביתי יספיק גנרטור קטן המספק 1,000 וואט של עוצמה לכל הפעולות היומיומיות. וודאו כי הגנרטור מכיל מספיק יציאות עבור כל המכשירים אשר הנכם רוצים לחבר אליו במידת הצורך וזכרו כמובן כי ככל ומיכל הדלק גדול יותר, כך זמן הפעולה שלו יהיה ארוך יותר.
בין הגנרטורים המומלצים ניתן למנות דגמים וסוגים כמו Hyundai HD1090, Shatal SR2200, Atco AT950, Yamaha ET950 ועוד גנרטורים רבים המצויינים לשימוש ביתי.
 
טיפים בנושא בטיחות בעבודה עם גנרטור

להלן מספר טיפים חשובים לעבודה בטיחותית עם כל סוגי הגנרטורים:

 • השתמשו בגנרטור במקומות בהם אין לחות גבוהה, אבק, חול ולכלוך
 • לעולם אין למלא את מיכל הדלק ייתר על המידה
 • לעולם אל תוסיפו דלק בזמן שהגנרטור חם או בפעולה
 • אין לאחסן גנרטור כאשר הינו מכיל דלק בשל האדים שיכולים להתנדף
 • אין לחבר גנרטור ישירות למעגל החשמלי הביתי
 • יש לאפשר מרווח מכל כיוון סביב הגנרטור בזמן פעולה וכי לא יעבוד בסביבה צפופה או מוקף חפצים/רהיטים
 
מחירים

מחירי הגנרטורים משתנים בהתאם לדגם, כמות העוצמה שהם מספקים ומשך זמן עבודתם. אם אינכם זקוקים במיוחד לגנרטור ביתי ניתן למצוא שירותי השכרת גנרטורים במרכז ושאר איזורי הארץ למקרים ספציפיים להם תצטרכו גנרטור, אך במידה והחלטתם כי חשוב שיהיה גנרטור בבית למקרי חירום, עבודות בגינה או גיבוי, נציין כי המחירים נעים בין 700 ש"ח לגנרטור קטן המספק כ-780 וואט ועד ל-5,000-4,000 ש"ח לגנרטור מעל 1,000 וואט אשר מתאים גם לעבודות גדולות יותר כמו ריתוך ועוד.
 
חשוב לדעת מה הצרכים שלכם מהגנרטור טרם רכישתו וזאת כדי שיתאים לדרישות שלכם אך גם כדי שתחסכו כסף

עוד באותו נושא

מחירון גנטרטורים

מחירון גנטרטורים

אתם רוצים נורא להפיק מסיבה בשטח וחוששים שלפתע יפסק זרם החשמל? כמה דברים על גנרטורים שיאפשרו למוזיקה להמשיך להתנגן   גנרטורים למכירה מחולקים...

מדריך גנרטורים

מדריך גנרטורים

פעם היינו, היו נוהגים לצאת לטיולי שטח כשבידנו אששית קטנה, ערכת קפה ומעט מזון ושתייה, עידן הגנרטורים הניידים. שינה לנו את החיים   לגנרטורים...

string(24) "categoryגנרטורים"